Twitter Reklam Verme

Twitter Reklam Verme Nedir ?

Bilindiği üzre Twitter çok büyük ve kapsamlı bir sosyal medya platformudur. İçerisinde milyarlarca kullanıcı bulundurur. Ülkemizde de kullanım oranları çok yüksek seviyelerdedir. Bu yüzden Twitter reklam verme ile sizde kitlenizi büyütebilirsiniz. Twitter üzerinde ki reklamlar sayesinde çok avantajlı bir konuma gelebilirsiniz. Reklamlar internet sitenizi, twitter profilinizi ve daha fazlasını kapsar.

  • Twitter İnternet Sitesi Reklamı ; Reklamlar aracılığı ile ziyaretçileri sitenize yönlendirebilirsiniz.
  • Video İçerikli Reklam ; Videonuza izlenme ve etkileşim sağlayarak daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.
  • Profil Reklamı ; Profilinizi reklam vererek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz.
  • Ürün Reklamları ; Ürün reklamları ile kendinize sosyal medya üzerinden gelir getirebilir ve bu işi ilerletebilirsiniz.

Twitter'da reklam vermek çok kolay bir işlemdir. Size anlatacağımız reklam verme rehberi sayesinde sizde bunu başarabileceksiniz. Tek yapmanız gereken yazımıza odaklanmaktır. Farklı mecralar içinde reklam nasıl verilir, reklam optimizasyonları ve özellikleri gibi konularda yazılar gelecektir. 

Twitter Reklam Verme

Twitter reklam verme konusuna geçiş yapacak olursak. İlk yapmanız gereken reklam yöneticisi kısmına https://ads.twitter.com/ buradan ulaşmaktır. Ads Twitter sayfası reklam vermenize olanak sağlayan reklam veren panelidir. Bu panelde reklamlarınızı verebiilir hedef kitlenizi seçebilir ve maliyetlerinizi ayarlayabilirsiniz. Ads Twitter üzerinden nasıl reklam vereceğinizi hemen açıklıyoruz.

Ads Twitter üzerinden reklam vermeye başlamak için yeni kampanya oluşturmanız gerekecektir. 

Bunun için https://ads.twitter.com/ sayfasına giriş yapın karşınıza otomatik olarak kampanya oluşturma kısmı gelecektir. Kampanyanızı oluştururken dikkat etmeniz gereken ayrıntılar mevcuttur. 

Bunlar ; Hangi türde reklam vereceğinizi seçmeniz, reklam bütçesi ayarlama, hedef kitle seçimi vb. şeylerdir.

Öncelikle hangi türde reklam vereceğinizi seçin. Ardından seçtiğiniz türe göre gerekli ayarlamaları yapıın.

Daha sonra reklam bütçenizi ayarlayın. Bütçe ayarlaması sonrası ödeme yapmanız gerekecektir, bunuda Master Card özellikli bir banka kartı ile yapacaksınız. Kart bilgileriniz Twitter üzerinde güvendedir ve sorun yaşamazsınız. Bütçenizi ekleyin ve devam edin.

Bütçe ekleme işleminden sonra, reklamınızı aktifleştirin, reklamınız otomatik olarak incelemeye alınacak ve onaylandığı takdirde yayına başlayacaktır. Yayına başlayan reklamlarda bütçenizden harcama yapılır ve bütçeniz bittiğinde reklam gösterimi durur. Reklam gösteriminin devam etmesi için tekrar bütçe eklemesi yapmanız gerekecektir.

Kısacası bu şekilde Twitter üzerinde reklam vermeye başlayabilir ve kendinizi sosyal medya üzerinde reklam konusunda uzman hale getirebilirsiniz.

Twitter Reklamlarının Faydaları

Tüm işlemleri yaptınız ve ya yapacaksınız ancak aklınıza vereceğiniz reklamların geri dönüşü takıldıysa bu konuda da size bilgi veriyoruz. 

Bir sosyal medya uygulamasında reklam vermek size fayda sağlar ancak, reklamınızda bulunan bütçeye vb. önceliklere göre reklamınızda ki etkileşim değişim gösterir.

Twitter reklamı vermek, verdiğiniz reklam türüne göre farklı etkileşimler sağlayacaktır. Reklamlar aracılığı ile daha fazla kitleye ulaşacaksınız. Ulaştığınız kitle sizi takip edebilir paylaşımlarınızda beğeni ve yorum gibi etkileşimlerde bulunabilir. Eğer ürün satışı yapıyorsanız müşterileriniz çoğalabilir. 

Twitter mavi tik başvurusu yaptığınızda hesabınızın onaylanmasında ki bir etkendir.

Reklamlardan kaliteli etkileşim alabilmek için elbette ki harcama tutarlarını , hedef kitle seçimini iyi yapmanız gerekecektir. Eğer hazır olduğunuzu düşünüyorsanız reklam vermeye başlayabilirsiniz.

Twitter Reklam Ücretleri 

En çok sorulan ve merak edilen bir konu olan Twitter reklam ücretleri şu şekildedir; genel reklam ücreti yoktur. Reklam ücretleri size bağlıdır ve harcamlarınıza göre ücret değişim göstermektedir. Ayrıca Twitter ücretleri Euoru kuru üzerinden tahsil etmekdir. Kur farkı sebebiyle de ödeyeceğiniz tutarlar yüksek olacaktır. Lütfen bunu göz önünde bulundurun.

Reklam verirken bütçe ayarlamanıza 20₺ eklerseniz ücret 20₺ olacaktır ve bu ücrete dayalı bir etkileşim gelecektir. Harcama tutarınız ne kadar yüksek olur ise alacağınız etkileşim oranıda belirlenen limite göre katlancak ve daha uzun süreli reklam gösterimi yapılacaktır.

Bu türden blog yazıları için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

 

instagram takipçi satın al